Najbardziej turystyczne kraje Afryki

Afryka to coraz częstszy kierunek wyjazdów turystycznych. Krajobrazy, jakie oferuje ten kontynent są jedyne w swoim rodzaju. Dzikość przyrody i bardzo różnorodna kultura afrykańskich państw sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej lista krajów, które aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem turystów.
1. Tunezja

Kenia

Trudna sytuacja polityczna Tunezji negatywnie odbiła się na turystyce tego państwa. Jeszcze kilka lat temu do Tunezji na urlop przyjeżdżali wczasowicze z całej Europy. Przepiękne plaże i dogodny klimat sprzyjały wypoczynkowi. Ponadto ogromny wybór luksusowych ośrodków gwarantował doskonałe warunki do relaksu praz uprawniania wakacyjnych sportów. Do egzotycznej Tunezji można się wybrać również po sezonie, ciesząc się mniejszym tłumem i niższym cenami pobytu.

2. Egipt

Mnóstwo starożytnych zabytków sprawia, że w interesujący sposób można spędzić czas na północy Afryki – w Egipcie. Wakacje all inclusive w nowoczesnym hotelu, w otoczeniu egzotycznej przyrody to popularna opcja nie tylko wśród Polaków. Słynne piramidy, Sfinks oraz inne pozostałości starożytnej cywilizacji sprawiają, że w Egipcie nikt się nie nudzi.

3. Maroko

Pachnące orientalnymi przyprawami Maroko to wyjątkowe miejsce na mapie Afryki. Bajecznie kolorowe uliczki i niezwykła arabska kultura dają okazję do poznania zupełnie innego świata oraz… bardzo tanich zakupów. A takie słynne miasta ja Casablanca, Marrakesz oraz Rabat kuszą zabytkami i intensywnym życiem nocnym.

4. Mauritius

Przyrodnicze piękno Afryki oferuje maleńka wyspa Mauritius. Mówi się, że to najbezpieczniejsze miejsce w całej Afryce. Na turystów czeka wspaniała przyroda oraz niebiańskie plaże. Najważniejsze atrakcje Mauritiusa to plaża Trou-aux-Biche, zielone pola ryżowe, rezerwat siedmiu kolorów Ziemi oraz Ogród Botaniczny Sir Seewoosagura Ramgoolama.

5. Seszele

Błękitny ocean, palmy i bezkresne plaże – widok jak z rajskiej pocztówki to standard na Seszelach. Archipelag 115 afrykańskich wysp, położonych na Oceanie Indyjskim to najlepszy sposób na zobaczenie kompletnie dzikiej przyrody. Wiele wysepek nadal pozostaje bowiem bezludnych, a część została kupiona przez miliarderów na prywatny użytek.

6. Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki oferuje afrykański klimat i brytyjską kulturę. W RPA można zobaczyć zarówno afrykańską dżunglę, jak i ultranowoczesne aglomeracje miejskie. Majestatyczny Kapsztad jest afrykańską stolicą mody. Natomiast Pretoria stanowi symbol apartheidu. Ważnymi atrakcjami są również Kruger Park, Góra Stołowa oraz pustynia Kalahari.

7. Kenia

Ekscytujące safari pośród dzikich zwierząt i dzikiej przyrody to niezapominanie przeżycie. Poza tym Kenia oferuje plaże z krystalicznie czystą wodą oraz możliwość poznania członków afrykańskiego plemienia – Masajów. Największą atrakcją Kenii jest park Masai Mara, gdzie w naturalnym środowisku żyją dzikie zwierzęta, m.in. antylopy, lwy, zebry, żyrafy, hipopotamy.